Yurtdışı Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır? İnternetten Nasıl Bulunur?

uçak

Ülkemizde diğer ülkelere göre hayat pahalılığı çok daha yüksek. Bunda her geçen gün artan vergiler, eften püften çıkartılan vergilerle, son yıllarda hayat daha da pahalılaştı. İşte bu pahalılığın karşımıza çıktığı en önemli alanlardan birisi de; ulaşım ve ulaşım yöntemleri içerisinde havayolu uçuşları ve en ucuz yurtdışı uçak bileti bulma telaşı. Peki ama Avrupa’ya Amerika’ya Afrika’ya, dünyanın her yerine ucuz uçak nasıl blunur? İnternetten ucuz bilet nasıl alınır?

İNTERNETTEN UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL ALINIR?

Öncelikle özel zamanlarda ucuza uçak bileti almanız imkansız. Bayram öncesi, bayram dönüşü gibi yoğunluğun olduğu zamanlar ile, mevsimine göre tatil için gidilen rotalar. Örneğin Kurban Bayramı öncesi Almanya, Avusturya, Fransa, Belçika, Hollanda gibi Türk nüfusun yoğun olduğu ülkelerden Türkiye’ye hesaplı uçak bileti bulmanız zor. Veya yaz tatillerinin meşhur ülkelerinden İspanya’nın akdeniz kıyısındaki şehirlerine veya Phuket Adasına Türkiye’den ekonomik bilet bulmanız da çok zor. Veya kış aylarında İsviçre’ye kış tatili, kar tatili ve kayak yapmak için gidecek yoğunluk içerisinden kendinize uygun promosyon yurt dışı uçak bileti bulmanız da bir hayli zor.

PROMOSYON YURTDIŞI UÇUŞLARI

Öncelikle seyahat planınızı önceden yapmanız gerekiyor. Örneğin aralık ayında İsviçre’nin Basel kentine gitmek istiyorsanız, uçak biletinizi en geç eylül ayında tedarik etmeniz gerekiyor. Birçok havayolu şirketi, promosyon biletler için esneklik tanımaz. Ancak eğer değişme ihtimali varsa, gideceğiniz yerde, konaklayacağınız otelden esneklik bekleyebilirsiniz.

Gideceğiniz ülkenin yoğunluk taşıyan özel bir zamanı olmamalı. Örneğin, Suudi Arabistan’a gidecekseniz, hac mevsimine denk gelmemeniz gerekir. Veya ABD’ye gidecekseniz Paskalya Bayramı yine promo bilet bulmanız önünde engel olacaktır.

Direkt ya da aktarmalı uçuş seçenekleri: Doğrudan uçuşlar, aktarmalı uçuşlara göre daha pahalıdır. Örneğin İstanbul’dan New York’a gitmek için Hollanda, Almanya veya bazı Avrupa ülkeleri havalimanlarında aktarmalar yapılır. Bu aktarmalı seferleri deneyiniz. Havalimanında uzun süre kalmak sıkıcı gelecektir ancak sürükleyici bir kitap ve yanında sütlü kahve hatta bir de çay oldu mu, belki keyifli bile olabilir.

Bunun dışında olabildiğince internetten bilet alınmalı. Seyahat acentelerinden ziyade internet siteleri daha avantajlıdır çoğu zaman.

*** Ucuza yurtdışı uçuşları hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.

This entry was posted in Havayolları Seyahati. Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>