Van Nerede – Van’a Nasıl Gidilir

van

Doğu Anadolu Bölgesi ulaşım rehberinden Van’a otobüsle – uçakla – trenle nasıl gidilir ile bu kentte gezilip – görülmesi gereken yerler ve Van ulaşım bilgileri aşağıda yer almaktadır.

VAN HANGİ BÖLGEDEDİR

Van nerededir? Doğu Anadolu Bölgesi’nde Yukarı Murat – Van bölümünde – İran sınırında bulunmaktadır.

Van’a uçakla nasıl gidilir? İstanbul’dan – Ankara’dan – İzmir’den – Antalya’dan Van’a uçak seferleri vardır. Bununla beraber diğer illerden aktarmalı uçak seferleri Türk Hava Yolları (THY), Anadolujet, Sunexpress, Onur Air, Pegasus, Atlasjet ve Borajet uçuşları ile yapılmaktadır.

Van’a otobüsle nasıl gidilir? Van Otogarı’ndan veya Van Otogarı’na Türkiye’nin her yerinden Van otobüs seferleri mevcuttur. Kamil Koç Turizm, Vangölü Seyahat, Best Van Turizm, Vanyolu Seyahat, Van Erciş Seyahat olmak üzere birçok otobüs firması mevcuttur.

Van’a trenle nasıl gidilir? İstanbul’dan – Ankara’dan – İzmir’den – Malatya’dan – Kayseri’den – Konya’dan ve diğer birçok ilden Van’a tren seferleri vardır. Van TCDD tren istasyonları, Van ve ilçelerine dağılmıştır. Van hızlı tren seferleri ve bu yönde bir çalışma bulunmamaktadır.

Van’dan İran’a otobüs seferleri – minibüs seferleri mevcuttur. Bu seferler İran’ın Güney Azerbaycan Bölgesi’ne, Tebriz – Urumiye şehirlerine ve Tahran’a seferler olmak üzere alternatiflidir.

Van Gezilecek – Görülecek yerler: Van Gölü, Van Kalesi, Akdamar Kilisesi, Van Çarşısı, Peynirciler Çarşısı, Cumhuriyet Caddesi, Maraş Caddesi, Beşyol.

*** van nasıl bir yer hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.

 

 

This entry was posted in Gezi Yazıları. Bookmark the permalink.

One Response to Van Nerede – Van’a Nasıl Gidilir

  1. vanlı says:

    6 aydır van’dayım yaklaşık. elektrik yok su yok. 1950′li yılların türkiyesi gibi. aşırı derecede pahalı bir şehir. lokanta çok ama yemekler iğrenç. hayatımda bu kadar kalitesiz yemeklere bu kadar çok para ödediğim başka bi şehir hatırlamıyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>