Metrobüs – Metro ve Marmaray Çalışıyor mu?

marmaray

İstanbul’un en önemli sorunlarından birinin başında toplu ulaşım geliyor. Halihazırda havalar güzelken dahi, toplu ulaşımda sıkıntı çok yüksek düzeyde iken, havaların kötü olmasıyla beraber çok daha zor durumlar ortaya çıkıyor. İşte bunlardan birisi de tramvay, metrobüs, marmaray ve metro çalışıyor mu? Hangi durumlarda çalışıyor aşağıda bununla ilgili açıklamalar yer alıyor.

TRAMVAY, METRO, MARMARAY VE METROBÜS ÇALIŞIYOR MU?

Güzel havalarda mesai saatleri (çalışma saatleri) içerisinde bu seferlerde genel olarak bir sıkıntı yaşanmamaktadır. Ancak olumsuz hava şartları ortaya çıktığında, bu seferler aksamakta hatta günlerce durmaktadır. Zira 2017 yılı içerisinde meydana gelen yoğun yağışlarda, İstanbul’un altyapısının yetersiz olması nedeniyle, metro ve marmaray istasyonlarını ve raylarını su basmış, insanlar zor durumda kalmış, seferler sona ermiştir. İşin bir diğer zor yanı seferlerin ne zaman açılacağı İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbullulara bildirilmemiş, vatandaşlar İBB’yi arayarak yarın açık mı, bugün açılacak mı vb. gibi sorular sormasına rağmen yanıt alamamışlardır.

METROBÜS, METRO, MARMARAY VE TRAMVAY SEFERLERİ YAPILIYOR MU?

Dolayısıyla İstanbul’da metro açık mı – marmaray kapalı mı – tramvay açık mı – metrobüs kapalı mı vb. gibi sorular sormadan önce hava durumunu takip etmeniz gerekiyor. Eğer yoğun yağmur (veya kar) yağışı sözkonusu ise, ulaşım seçeneklerinize metro, metrobüs, tramvay veya marmarayı dahil etmemeniz gerekir. Zira hem İstanbul’un altyapısı ile hiç ilgilenilmemiş olması hem de İstanbul Büyükşehir Belediyesi vatandaşları bilgilendirmemesinden dolayı, gittiğinizde kapıda kalabilir, daha fazla mağdur olabilirsiniz.

*** metrobüs hattı seferleri açık mı hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.

This entry was posted in Gezi Yazıları. Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>