Marmaray Küçükçekmece Hattı İstasyonu Ne Zaman Açılacak?

marmaray

Asrın projesi olarak lanse edilen, çok yüksek paralar harcanmasına rağmen sadece birkaç duraktan oluşan Marmaray projesi hatlarının ve Marmaray istasyonlarının sayısının artırılması gündemde. Yeni açılacak istasyonlardan birisi olan Marmaray Küçükçekmece hattı ne zaman açılacak?

MARMARAY KÜÇÜKÇEKMECE İSTASYONU NE ZAMAN AÇILACAK?

İşte bu genişletme projelerinden birisi olan Küçükçekmece Marmaray İstasyonu inşaat çalışmaları hala devam ediyor. Bu çalışmaların bitmesi ile birlikte Küçükçekmece doğrudan denizaltından Anadolu Yakası’na bağlanmış olacak. Böylelikle Ayrılıkçeşmesi – Üsküdar – Sirkeci (Eminönü) – Yenikapı – Kazlıçeşme – Bakırköy – Küçükçekmece – Halkalı olacak şekilde proje devam edecek. Ayrıca Halkalı Marmaray durağı ile Küçükçekmece Meydan, Küçükçekmece Gölü de Marmaray ulaşımından yararlanabilecek. Ancak bu hat ve durak çalışmaları hala devam etmekte ve Marmaray Küçükçekmece ne zaman açılacak ve ne zaman bitecek bu konu hakkında İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve TCDD yetkililerinden henüz net bir açılış tarihi açıklanmış değil.

Marmaray Küçükçekmece durağı nerede? (Hattı ve istasyonu nerede olacak)
Küçükçekmece – Merkez Mahallesi (semti)’nde yer alacak.

*** Marmaray K. Çekmece durağı hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.

This entry was posted in Demiryolları Seyahati. Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>