Limanköy Nerede – Limanköy’e Nasıl Gidilir

limanköy

Trakya ulaşım rehberinden – Kırklareli Limanköy yol tarifi ve İstanbul’dan Limanköy’e nasıl gidilir aşağıda bununla ilgili açıklamalar yer alıyor.

İSTANBUL – LİMANKÖY ARASI KAÇ KİLOMETRE VE KAÇ SAAT SÜRER

Kendi aracınızla – arabayla Limanköy’e gitmek isteyenler için mesafe 250 kilometredir. Yani ortalama 4 saat sürmektedir. Bu mesafe ticari taksiyle gidilecek bir mesafe değildir. Otobüsle Limanköy’e gitmek ise biraz meşakkatlidir. Bunun nedeni ise İstanbul’dan Limanköy’e otobüs seferleri doğrudan bulmak mümkün değildir. Limanköy’e otobüsle gitmek için İstanbul Bayrampaşa Otogarı’ndan Kırklareli – İğneada otobüsleri ile İğneada’ya ulaştıktan sonra Limanköy otobüsleri – minibüsleri ve dolmuşları ile ulaşım sağlamak en kolay yoldur. İstanbul – İğneada otobüs fiyatları – ücretleri 50-60 TL’dir. İğneada – Limanköy arası otobüslerinin her zaman olmadığını bunun şansınıza kalmış olabileceğini unutmayınız.
Tekirdağ’dan – Kırklareli’nden ve Edirne’den nasıl gidilir?
Yine yukarıda bahsettiğimiz gibi İğneada üzerinden aktarmalı ulaşım sağlanabilir.

LİMANKÖY GEZİ REHBERİ

Limanköy nerededir? Nereye bağlı?
Kırklareli’ne bağlı bir sayfiye yeridir. Son yıllarda ilgi çekmesinin nedeni İstanbul civarında olan yerlerin dolup taşması ve İstanbulluların sakin yer arayışlarıdır. Artan ilgiyle beraber Limanköy otel Pansiyon sayısında uygunluk olsa da yine de konaklama için seçeneğinizin az olduğunu unutmayınız.

Limanköy kahvaltı mekanları ve restoranları
En iyi alternatif, buraya yakın konumda bulunan İğneada’da konaklama ve yeme-içme işlemlerinin halledilmesidir.

*** Limanköy gezilecek yerler hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.

This entry was posted in Gezi Yazıları. Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>