Kıyıköy Nerede – Kıyıköy’e Nasıl Gidilir

kıyıköy

Trakya ulaşım rehberinden – Kırklareli Kıyıköy yol tarifi ve İstanbul’dan Kıyıköy’e nasıl gidilir aşağıda bununla ilgili açıklamalar yer alıyor.

İSTANBUL – KIYIKÖY ARASI KAÇ KİLOMETRE VE KAÇ SAAT SÜRER

Kendi aracınızla – arabayla Kıyıköy’e gitmek isteyenler için mesafe 160 kilometredir. Yani ortalama 3 saat sürmektedir. Bu mesafe ticari taksiyle gidilecek bir mesafe değildir. Otobüsle Kıyıköy’e gitmek ise biraz meşakkatlidir. Bunun nedeni ise İstanbul’dan Kıyıköy’e otobüs seferleri doğrudan bulmak mümkün değildir. Eskiden yaz aylarında birkaç otobüs firması sefer düzenliyorken şimdilerde yok denecek durumdadır. Kıyıköy’e otobüsle gitmek için İstanbul Bayrampaşa Otogarı’ndan Tekirdağ – Saray otobüsleri ile Saray ilçesine ulaştıktan sonra Kıyıköy otobüsleri – minibüsleri ve dolmuşları ile ulaşım sağlamak en kolay yoldur. İstanbul – Saray otobüs fiyatları – ücretleri 30 TL’dir. Saray – Kıyıköy arası otobüsle ortalama 1 saat sürmektedir.
Tekirdağ’dan – Kırklareli’nden ve Edirne’den nasıl gidilir?
Yine yukarıda bahsettiğimiz gibi Saray ilçesi üzerinden aktarmalı ulaşım sağlanabilir.

KIYIKÖY GEZİ REHBERİ

Kıyıköy nerededir? Nereye bağlı?
Kırklareli’ne bağlı bir sayfiye yeridir. Son yıllarda ilgi çekmesinin nedeni İstanbul civarında olan yerlerin dolup taşması ve İstanbulluların sakin yer arayışları olsa da artık burası için de sakin demek çok doğru sayılmaz. Artan ilgiyle beraber Kıyıköy otel fiyatları iki kişilik için gecelik 500 TL’ye kadar çıkmıştır. Pansiyon fiyatları nispeten daha uygun olsa da yine de ucuz tatil arayanlar için hedef nokta sayılmaz.

Kıyıköy kahvaltı mekanları ve restoranları
Deniz Feneri Restaurant, Köfteci Yaşar, Kartal Çay Bahçesi, Köşk Restaurant, Liman Restaurant, Marina Cafe Restaurant, Necip Usta’nın Yeri, Nevin Abla’nın Yeri, Özgün Yemek Salonu, Palaz Restaurant, Son Tango Restaurant, Yakamoz Restaurant, Tan Çorba Salonu

*** kıyıköy gezilecek yerler hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.

 

 

This entry was posted in Gezi Yazıları. Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>