İstanbul’dan Cunda Adası’na Nasıl Gidilir – Uçakla

cunda adası

Marmara Bölgesi ulaşım rehberinden – Balıkesir Cunda Adası yol tarifi ve ülkenin büyük ve belli başlı kentlerinden Cunda’ya nasıl gidilir aşağıda bununla ilgili açıklamalar yer alıyor.

İSTANBUL’DAN CUNDA’YA OTOBÜSLE NASIL GİDİLİR

Bayrampaşa Büyük İstanbul Otogarı’dan (Esenler Otogarı) Bandırma’ya giden otobüsler ile Bandırma Otogarı’nda geçtikten sonra Cunda Adası vapur – feribot seferleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

İSTANBUL’DAN CUNDA’YA FERİBOTLA NASIL GİDİLİR

İstanbul Yenikapı ve Pendik’ten hergün İstanbul – Bandırma İDO deniz otobüsü seferleri yapılmaktadır. Bandırma – Cunda arası feribot seferleri ile ulaşım sağlanabilir. Yenikapı – Bandırma İDO feribot fiyatları biraz pahalıdır.

İSTANBUL’DAN CUNDA’YA UAÇKLA NASIL GİDİLİR

Atatürk Havalimanı veya Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Balıkesir’e uçak seferleri mevcuttur.  Balıkesir Otogarı’ndan Bandırma Otogarı’nda geçtikten sonra Cunda Adası vapur – feribot seferleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

İSTANBUL – CUNDA ADASI KAÇ SAAT SÜRER

Bu otobüs – uçak – taksi (şahsi araç – araba) veya feribotla ulaşım sürelerine göre değişir. Ancak İDO feribotları ile ortalama 3 saatte ulaşım sağlanabilir.

Ayvalık’tan – Edremit’ten – Akçay’dan – Çanakkale’den – Sarımsaklı’dan – Bursa’dan – İzmir’den Cunda Adası’na nasıl gidilir?
Bu yerlerden gelmek için tek yol, Bandırma Otobüsleri ile Bandırma’ya gelmektir. Ancak bazı özel tur şirketleri Cunda’ya doğrudan vapur seferleri düzenleyebilmektedir.

Cunda Adası nerede? Balıkesir – Bandırma’ya bağlı bir adadır. Diğer adı Alibey Adası olarak bilinmektedir. Dolayısıyla yukarıda anlatılan Otobüsle – uçakla – arabayla – feribotla Alibey Adası’na nasıl gidilir yol tarifi olarak da değerlendirilebilir.

*** cunda adasına araçla nasıl gidilir hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.

 

This entry was posted in Gezi Yazıları. Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>