İğneada Nerede – İğneada’ya Nasıl Gidilir

iğneada longoz ormanı

Trakya ulaşım rehberinden – Kırklareli İğneada Longozları yol tarifi ve İstanbul’dan İğneada’ya nasıl gidilir aşağıda bununla ilgili açıklamalar yer alıyor.

İSTANBUL – İĞNEADA ARASI KAÇ KİLOMETRE VE KAÇ SAAT SÜRER

Kendi aracınızla – arabayla İğneada Longoz Ormanı’na gitmek isteyenler için mesafe 230 kilometredir. Yani ortalama 4 saat sürmektedir. Bu mesafe ticari taksiyle gidilecek bir mesafe değildir. Otobüsle İğneada’ya gitmek ise biraz meşakkatlidir. Bunun nedeni ise İstanbul’dan İğneada’ya otobüs seferleri doğrudan vardır ancak az sayıdadır. İğneada’ya otobüsle gitmek için İstanbul Bayrampaşa Otogarı’ndan direkt giden otobüslere binebilr veya Kırklareli – Demirciköy ilçesine ulaştıktan sonra İğneada otobüsleri – minibüsleri ve dolmuşları ile ulaşım sağlamak en kolay yoldur. İstanbul – İğneada otobüs fiyatları – ücretleri 50-60 TL’dir.
Tekirdağ’dan – Kırklareli’nden ve Edirne’den nasıl gidilir?
Yine yukarıda bahsettiğimiz gibi doğrudan veya Demirciköy ilçesi üzerinden aktarmalı ulaşım sağlanabilir.

İĞNEADA GEZİ REHBERİ

İğneada nerededir? Nereye bağlı?
Kırklareli’ne bağlı bir Demirciköy ilçesinin sayfiye yeridir. Son yıllarda ilgi çekmesinin nedeni kendine özgü bir yeşil ekosistemi olan longoz ormanlarının burada olmasıdır. İstanbul’da özellikle yeşile hasret kalmış vatandaşlar buraya akın etmeye başlamışsa da artan ilgiyle beraber İğneada otel fiyatları iki kişilik için gecelik 500 TL’ye kadar çıkmıştır. Pansiyon fiyatları nispeten daha uygun olsa da yine de ucuz tatil arayanlar için hedef nokta sayılmaz.

İğneada kahvaltı mekanları ve restoranları
İğneada longoz ormanları milli parkı içerisinde kahvaltı yapılacak mekanlar mevcut olduğu gibi restoran tarzı yerler de yine İğneada içerisinde mevcuttur. Ayrıca longoz ormanları turu yapıp, kano aktivitesi ile keyif alabilirsiniz. Longor ormanları kamp yapmak için ideal olsa da, kalabalık gruplar içerisinde olmanız tavsiye olunur. Zira burasının bir orman olduğunu unutmamanız gerekiyor.

*** iğneada gezilecek yerler hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.

 

This entry was posted in Gezi Yazıları. Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>