Canlı Uçak Trafiği İzleme – Uçuş Radarı Takibi

uçak

İş makinelerini çalışırken izlemeyi seven bir millet olarak uçakların havada gidişini de merak edenler için internetten canlı uçak takibi yapmak isteyenler için çeşitli seçenekler mevcut.

CANLI UÇAK İZLEME

Ülkemiz başta olmak üzere dünyanın her yerinden canlı uçuş trafiğini Flight Radar 24, Flight Aware, Ist Status, Flight Radars, Devlet Hava Meydanları (DHMİ) siteleri üzerinden takip edebilirsiniz. Özellikle Amerika Birleşlik Devletleri ve Kanada üzerinde yer alan uçuş trafiği yoğunluğu gerçekten ilgi çekici. Zira ABD’deki uçak trafiği yoğunluğu, bizim İstanbul karayolu trafiğinden bile beter. Bu kadar çok uçağın birarada kusursuzca uçması hayret verici olsa da ülkemizde de ilginç canlı uçak radarı olayları olmuyor değil. Örneğin geçtiğimiz saatlerde İstanbul’dan Tayvan’ın başkenti Taipei’ye gitmek üzere kalkan Istanbul – Taipei uçağı, kalktığından itibaren yaklaşık 3 saat boyunca, ülkemizin Batı Karadeniz kıyılarında tur attı. Ne indi ne de başka bir yönergeye girdi. Yakıt boşlattığı söylenen Türk Hava Yolları’na ait TK24 sayılı Taipei – İstanbul uçağı, sosyal medyada da oldukça ilgi gören canlı uçak rotalarından birisi oldu. Eğer sizin de merakınız varsa, yukarıda bahsi geçen siteler üzerinden takip edebilirsiniz. Bu sitelerden ayrıca Iphone, Samsung Galaxy, LG, HTC vb. gibi akıllı telefonlardan uçak izleme uygulamaları da yer alıyor. Dilerseniz bunları da telefonlarınıza yükleme yapabilirsiniz.

*** Canlı uçak izleme programı hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.

 

 

This entry was posted in Havayolları Seyahati. Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>