Çanakkale Gezisi Ne Zaman – Nasıl Yapılır

çanakkale gezisi

Canlı tarihi yerinde görmek için belediyeler tarafından düzenlenen ücretsiz Çanakkale gezisi veya Çanakkale turları hakkında haber – yorumlar aşağıda yer alıyor.

ÇANAKKALE GEZİSİ NASIL YAPILIR

Tarihin kalbi Çanakkale’ye yolculuk yapılmadan önce Çanakkale gezi rehberi eşiğinde bir gezi planı hazırlanmalıdır. Zira görülecek şeyler mimari eserler değil her biri tarih fışkıran mekanlardır. bunun için Çanakkale belgeselleri ve televizyon programları da seyredilebilir.

Örneğin  Tarih Şuuruna Doğru programının bu bölümünde 100. yıldönümünde Çanakkale savaşları ve bu cephede yaşanan kahramanlık destanları ele alınıyor.

Araştırmacı-yazar Mehmed Niyazi Özdemir’in konuk olarak katılacağı programda, “Çanakkale Cephesi neden açıldı? Bu cephenin Türk ve dünya tarihindeki yeri nedir? Binlerce Darülfünun ve medrese talebesinin hayatını kaybetmesi milletimize ve devletimize neye mal oldu? 57. Alay askerleri savaşta nasıl bir kahramanlık ortaya koydu? Cephe gerisindeki milletimiz nasıl bir azim ve dirayet sergiledi? gibi merak edilen pek çok konu ele alınıyor.

Bunun dışında Malatya Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi Belediyesi, Sincan Belediyesi, Bağcılar Belediyesi, Bayrampaşa Belediyesi, Esenler Belediyesi, Çanakkale Belediyesi ve diğer bazı birçok belediye ücretsiz Çanakkale şehitliği gezisi ve turları düzenleyerek vatandaşları ve hemşehrilerini gezdirme ve tarihi bilinç kazandırma imkanı sağlıyor.

*** Bedava Çanakkale gezi projesi hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.

 

 

This entry was posted in Gezi Yazıları. Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>