Beğendik Köyü Nerede – Beğendik’e Nasıl Gidilir

beğendik köyü

Trakya ulaşım rehberinden – Kırklareli Beğendik Köyü yol tarifi ve İstanbul’dan Beğendik Köyü’ne nasıl gidilir aşağıda bununla ilgili açıklamalar yer alıyor.

İSTANBUL – BEĞENDİK ARASI KAÇ KİLOMETRE VE KAÇ SAAT SÜRER

Kendi aracınızla – arabayla Beğendik’e gitmek isteyenler için mesafe 250 kilometredir. Yani ortalama 4 saat sürmektedir. Bu mesafe ticari taksiyle gidilecek bir mesafe değildir. Otobüsle Beğendik Köyü’ne gitmek ise biraz meşakkatlidir. Bunun nedeni ise İstanbul’dan Beğendik’e otobüs seferleri doğrudan bulmak mümkün değildir. Beğendik Köyü’ne otobüsle gitmek için İstanbul Bayrampaşa Otogarı’ndan Kırklareli – Demirköy otobüsleri ile Demirköy ilçesine ulaştıktan sonra Beğendik Köyü otobüsleri – minibüsleri ve dolmuşları ile ulaşım sağlamak en kolay yoldur. İstanbul – Demirköy otobüs fiyatları – ücretleri 50-60 TL’dir. Demirköy - Beğendik Köyü arası otobüsle ortalama 1 saat sürmektedir.
Tekirdağ’dan – Kırklareli’nden ve Edirne’den nasıl gidilir?
Yine yukarıda bahsettiğimiz gibi Demirköy ilçesi üzerinden aktarmalı ulaşım sağlanabilir.

BEĞENDİK GEZİ REHBERİ

Beğendik Köyü nerededir? Nereye bağlı?
Kırklareli’ne bağlı bir Demirköy’de bir sayfiye yeridir. Son yıllarda ilgi çekmesinin nedeni buranın tam da Bulgaristan sınırında bulunmasıdır. Öyleki sahilin karşı tarafı Bulgaristan’ın Rezovo köyüdür. Artan ilgiyle beraber Beğendik Köyü otel fiyatları yukarı çıkmıştır. Pansiyon fiyatları nispeten daha uygun olsa da yine de ucuz tatil arayanlar için hedef nokta sayılmaz.

Beğendik Köyü kahvaltı mekanları ve restoranları
Bu köyde restoran ve kahvaltı mekanı tarzı yer bulmak kolay değildir. En kolay yol, buraya yakın mesafede olan İğneada’da konaklama ve yemek işlerini halledip buraya geziye gelmektir. Yukarıda da bahsedildiği üzere buranın en ilginç yönü hemen  karşıda Bulgar köyü olmasıdır.

*** Beğendik gezilecek yerler hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.

 

 

This entry was posted in Gezi Yazıları. Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>