Avrasya Tüneli Giriş Çıkış Ücretleri Ne Kadar

avrasya tüneli

İstanbul’un Anadolu Yakası’nın Avrupa Yakası’na Marmara Denizi altından bağlayan Avrasya Tüneli geçiş ücreti ne kadar aşağıda bununla ilgili bilgiler yer alıyor.

AVRASYA TÜNELİ GEÇİŞ FİYATI NE KADAR?

Önceleri geçiş ücretleri dolara endekslenen ancak daha sonra gelen tepkiler nedeniyle tekrar Türk Lirası üzerinden belirlenen Avrasya Tüneli ücret tarifesi şu şekildedir:
Otomobil geçiş ücreti: 17 TL
Dolmuş – minibüs geçiş ücreti: 25 TL

Avrasya tüneli ücret ödemesi için kullanılacak yollar şu şekildedir:
- Ödemeleri hâlihazırda kullandığınız OGS veya HGS hesabınız üzerinden yapabilir, herhangi bir OGS veya HGS hesabınız yoksa ilgili tedarikçilerden yeni bir OGS veya HGS hesabı edinebilirsiniz.
- OGS veya HGS bakiyenizin olmaması veya yetersiz olması durumunda ihlalli geçiş yapılmış olur. İhlalli geçiş ücretini OGS veya HGS hesabınıza bakiye yükleyerek, Avrasya Tüneli web sitesi tarafından sağlanan “Ödeme” hizmetini kullanarak veya 0850 222 80 20 numarasını arayarak ödeyebilirsiniz.
- İhlalli geçiş sonrası 15 gün içerisinde geçiş ücretinin ödenmesi durumunda ihlal cezası uygulanmıyor. 15 günden sonra yapılacak ödemelerde ise geçiş ücretine ek olarak geçiş ücretinin 10 katı ihlal cezasının ödenmesi gerekiyor.

Avrasya tüneli nakit ödeme ile geçiş veya kredi kartı ile ödeme mümkün değildir.
Tünel ücretsiz olacak mı? İndirim yapılacak mı? Avrasya Tünelinden bedava geçiş sadece ilk gün için geçerliydi. Bundan sonra tamamen ücretli. İndirim sözkonusu değil ancak bu sene zam yapılmayacak. Ve 2017 yılı için dolara endekslenmeyecek geçiş ücretleri.

Avrasya tünelinden hangi araçlar geçebilir? Geçebilecek araçlar yukarıda belirtilmiştir. Sadece otomobil ve minibüs. Geçemeyecek araçlar; bisiklet, motorsiklet, çekici, kamyon, otobüs, 5 tondan ağır tüm araçlar.

*** avrasya tünelinden geçiş kaç para hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.

 

This entry was posted in Karayolları Seyahati. Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>