Açık Bilet Nasıl Alınır – Nasıl Kullanılır?

bilet

Genelde havayolu taşımacılığı için kullanılan, belirli zamanlar dahilinde seyahat etmek yerine açık zamanlı seyahat etmeyi tercih edeceklerin kullanacağı bilet türü olan açık bilet sistemi hakkında bilgiler ve açık bilet nedir aşağıda yer almaktadır.

AÇIK BİLET NASIL KULLANILIR?

Burada bahsedeceğimiz açık bilet çeşidi, TCDD yani demiryolu seyahati için kullanılacak olan bilet türü. Açık biletleri,  parkur ve tren ayrımı  olmaksızın  tüm YHT ve Anahat trenlerinde , biletinizi alırken, para yerine kullanabilirsiniz.Açık biletlerinizin, geçerlilik süresi dolduğunda, tamamını veya bir kısmını herhangi bir bilet satın almakta kullandığınızda açık bilet bedelinin tamamı geçerliliğini yitirir. Kalan bedel hiç bir şekilde  iade edilmemektedir.

Bunun dışında Türk Hava Yolları – THY, Onur Air, Pegasus, Anadolujet, Sunexpress ve diğer havayolu şirketleri ile, otobüs firmaları – otobüs şirketleri tarafından da uygulanmaktadır.

*** Açık bilet kullanım süresi hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.

 

This entry was posted in Demiryolları Seyahati. Bookmark the permalink.

One Response to Açık Bilet Nasıl Alınır – Nasıl Kullanılır?

  1. Astro says:

    HIZLI TREN BİLETİ ALMIŞTIM ERTESİ GÜN VAZGEÇİP AÇIK BİLETE ÇEVİRTTİM. KAÇ GÜN GEÇERLİDİR AÇIK BİLETİM?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>